Запрошуємо на виставку про Зельму

1 травня 2019 року відбулося відкриття виставки «Ти, чи знаєш ти, як кряче крук?», яка присвячена життю і творчості Зельми Меербаум. Виставка, підготовлена Центром переслідуваного мистецтва Художнього музею м. Золінґен та Товариством Рози Ауслендер з міста Кельн, експонується в Україні вперше.

Під час відкриття з вітальним словом до гостей звернулися організатори виставки у Чернівцях – Микола Кушнір, директор Музею історії та культури євреїв Буковини, а також Оксана Матійчук, голова Українсько-німецького культурного товариства при центрі Gedankendach. Чимало цікавого про значення творчості Зельми Меербаум, про її, на жаль, короткий і трагічний життєвий шлях розповів відвідувачам Гельмут Браун, куратор виставки, голова Товариства Рози Ауслендер.

Зельма Меербаум народилася у Чернівцях у єврейській сім’ї. З 15-річного віку дівчина почала писати вірші німецькою мовою. У червні 1942 року її разом з родиною було депортовано до румунського «трудового табору» у Трансністрії. Відтак Зельма потрапила до рук нацистів і померла від виснаження та тифу.

Під час відкриття присутні не лише слухали поезії Зельми німецькою та українською мовами (у перекладі Петра Рихла), але й почули декілька мелодій, написаних Лейбу Левіном та Мордехаєм Ґебіртіґом на її вірші.

У Чернівцях виставка триватиме до 31 травня у Галереї на Штейнбарга (вул. Штейнбарга, 23). Години роботи виставки: 11.00 – 15.00 (вівторок – п’ятниця). З питань відвідання виставки у інший час, а також для замовлення екскурсій звертайтеся за телефонами: 050-271-42-24; 099-027-14-39; 095-594-48-54.

Next Post

"Бейт-Кадішін" у Чернівцях стане справжнім меморіальним центром, – Андрій Адамовський

Пн Май 20 , 2019
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email У часи економічної нестабільності державі складно приділяти достатньо уваги і коштів для збереження і розвитку історично й культурно значущих об’єктів. На допомогу можуть прийти меценати і великий бізнес. […]