Виступ Василя Гостюка на вшануванні жертв Голокосту на Буковині

Заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк взяв участь у пам’ятному заході із вшанування жертв Голокосту на Буковині.
Мітинг відбувся біля будинку прощання «Бейт Кадішін» на єврейському кладовищі Чернівців.

Насамперед, було зачитано звернення Президента України Володимира Зеленського учасникам церемонії у зв’язку із вшануванням пам’яті жертв Голокосту на Буковині.

Відтак, до присутніх звернувся Василь Гостюк: «Сьогодні ми пошановуємо пам’ять про минуле. Такі спогади конче потрібні в нашому багатонаціональному краї. Адже це — частина нашої повчальної історії. Саме з історії нинішня молодь та люди середнього віку знають слово «Голокост», з яким старше покоління знайоме особисто. Найперше, це стосується осіб єврейської національності, вина яких була лиш у їх національній та релігійній приналежності..», — зазначив Василь Гостюк.

Він висловив глибокий смуток з приводу тих страшних нелюдських подій та співчуття тепер вже далеким нащадкам безневинно загиблих людей.
Разом з тим, він наголосив, що сьогодні гіркі уроки і наслідки єврейського Голокосту — трагічну сторінку історії світової цивілізації — досліджують історики та соціологи, вивчають у шкільних та університетських курсах в усьому світі та в Україні зокрема: «Це — запорука збереження пам’яті про страшний злочин не лише як частину історії, але й як урок і попередження всього людства».

Церемонію вшанування жертв Голокосту у Чернівцях Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової спільно з хором «RathsChor» міста Бремен розпочали виконанням ораторії «Ілія» Фелікса Мендельсона — Бартольді.
Головний рабин Чернівецької області Менахем Мендл Гліценштейн зачитав кадіш у пам’ять за загиблими.

Відтак, заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк разом з директоркою відділу Східної Європи Центру Ліберальної Сучасності Марілуїзе Бек, виконавчим співпрезидентом Асоціації єврейських організацій та общин (ВААД) України Йосифом Зісельсом, директором Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини Миколою Кушніром та Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анкою Фельдгузен, представниками управління культури ОДА відвідали братську могилу жертв Голокосту, вшанувавши пам’ять буковинських євреїв.

Джерело — сайт Чернівецької ОГА.

Next Post

Трансністрія під румунською окупацією у роки Другої світової війни

Пт Сен 6 , 2019
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email Протягом останніх років з’явилися десятки досліджень з політичної, культурної та соціальної історії Райхскомісаріату Україна чи Дистрикту «Галичина». Але МАЙЖЕ НІЧОГО — про Трансністрію. Вона була єдиною окупованою в роки […]