Семінар для українських педагогів у Яд Вашем

З 16 по 24 лютого в Міжнародній школі вивчення Голокосту Яд Вашем (Єрусалим, Ізраїль) відбувся семінар для українських освітян, організований за участі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Окрім учителів історії шкіл та викладачів вишів, в семінарі взяли участь історики, музеологи, архівісти з різних куточків України.

На учасників семінару чекала насичена навчально-екскурсійна програма. Лекції з єврейської історії і традиції, історії та педагогічної концепції Яд Вашем, міждисциплінарних аспектів викладання історії Голокосту, а також сучасних аспектів теми читали Ноа Сігал (Яд Вашем), д-р Ілля Лур’є (Єврейський Університет), д-р Аркадій Зельцер (Яд Вашем), Маша Поллак-Розенберг (Яд Вашем) та д-р Мордехай Юшковський (Університет Бар-Ілан).

Корисними були практикуми з викладання історії Голокосту з врахуванням вікових особливостей, вивчення Голокосту в умовах відсутності очевидців, аспектів вшанування пам’яті молодим поколінням, а також на тему «Польське єврейство в міжвоєнний період», які провели співробітники Яд Вашем Ноа Сігал, Ольга Дюк, Міріам Бен Сандлер, Фаїна Мушинська.

Надзвичайно цікавими були екскурсії до Музею Яд Вашем (д-р Аарон Шнеєр, Яд Вашем), Дитячого Меморіалу та Художнього музею (Ілона Ангерт, Яд Вашем), відвідування архіву Яд Вашем (Алекс Зенгін), виставки фотографій «Спалахи пам’яті», а також інтерактивного Музею Теодора Герцля (Єрусалим, Ізраїль) – засновника Всесвітньої сіоністської організації. Нікого з присутніх не залишила байдужим зустріч з очевидицею Голокосту пані Мартою Горен.

Зі свого боку, учасники семінару також підготували доповіді та презентації. Так, доктор історичних наук, професор Станіслав Кульчицький прочитав лекцію: «Відображення Голокосту в підручниках вищої та загальноосвітньої школи. Порівняльний аналіз Голокосту та Голодомору». Були представлені презентації на теми: «Інтерактивні методи викладання теми Голокосту. Участь у проекті IwalkDnipro» (Власова Наталія, Дніпро), «Вивчення та дослідження історії Голокосту на Полтавщині» (Тетяна Татаріна, Полтава), «Дослідження Голокосту в НВО-ліцеї НІТ м. Кам’янського у навчальному процесі та позанавчальній роботі з учнями» (Ганна Лебедєва, Кам’янське, Дніпропетровська обл.), «Онлайн посібник «Геноциди першої половини ХХ ст. Голокост» (Аліна Дяченко, Хмельницький), «Викладання історії Голокосту у системі освіти України», «Використання творів мистецтва Голокосту на уроках та позаурочний час» (Тетяна Саяпіна, Куп’янськ, Харківська обл.), «Розкриття теми Голокосту театральними засобами на прикладі вистави «Кадіш: Вулиця в небо…» (Валерій Негматов, Сєвєродонецьк, Луганська обл.), «Тема Голокосту в проектах Національного музею історії України у Другій світовій війні» (Володимир Сімперович, Київ), «Програма викладання історії геноцидів у закладах вищої освіти:«Політико-правові аспекти геноцидів ХХ ст.» (Ольга Головіна, Дніпро), «Проект «Українсько-єврейський діалог» (Тарас Антошевський, Львів).

Наприкінці семінару учасники отримали офіційні сертифікати.

Джерело — Український інститут вивчення Голокосту «Ткума».

Next Post

Продовжується конкурс учнівських робіт імені Зельми Меербаум

Ср Фев 26 , 2020
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email Друзі, нагадуємо, що триває Конкурс учнівських робіт імені Зельми Меербаум! Запрошуємо до участі творчих, креативних та амбітних учнів віком 15-17 років! 5 лютого виповнилося 96 років від дня […]