Документальний фільм «Забутий Голокост – подорож до Трансністрії»

Шановні друзі!

Пропонуємо Вашій увазі офіційний трейлер документального фільму «Забутий Голокост – подорож до Трансністрії». Зйомки фільму відбувалися восени 2019 року в рамках українсько-німецького освітнього проекту. Ініціатором останнього виступив Інститут німецької культури та історії Південно-Східної Європи при університеті Людвіґа-Максимільяна м. Мюнхена. З українського боку в реалізації проекту брали участь Чернівецький музей історії та культури євреїв Буковини і Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Фінансувався проект за рахунок коштів Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.

У центрі фільму – доля чернівчанки Рози Цукерманн, яка разом зі своїми батьками, чоловіком та малолітньою дитиною восени 1941 року була депортована до Трансністрії  і залишилася єдиною зі всієї родини, кому вдалося вижити. Історія цієї родини — типова для багатьох тисяч єврейських сімей з Чернівців, а тому знайомство з нею має важливе виховне і освітнє значення.

Знімальна група з Німеччини подолала весь шлях – від Чернівців через Маркулешти, Сороки та Могилів-Подільський аж до подільського містечка Бершадь.  Її супроводжували керівник проекту д-р Маркус Вінклер (Берлін), син Рози Цукерманн Фелікс Цукерманн (Чернівці),  директор музею історії та культури євреїв Буковини Микола Кушнір (у якості наукового консультанта), а також група школярів та студентів із України (Чернівці, Могилів-Подільський) і Республіки Молдови (Кишинів, Бельци).

Для Фелікса Мартиновича Цукерманна це була дуже хвилююча подорож у страшне минуле в пошуках слідів та відповідей на питання, які він не наважився задати своїй матері при житті.

Учням і студентам подорож дала можливість краще зрозуміти особливості Голокосту у Трансністрії, а також в рамках спеціального організованого воркшопу «Майстерня пам’яті» обговорити проблеми культури пам’яті у своїх країнах і презентувати свої напрацювання у цій царині.

Офіційна презентації фільму мала відбутися в кінці лютого в Берліні. Однак через пандемію Коронавірусу захід був відкладений до кращих часів.

Next Post

Сімдесят шість років тому Чернівці стали радянською провінцією

Ср Апр 1 , 2020
Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Email 29 березня виповнилося 76 років з дня визволення Чернівців та області від німецько-румунських загарбників. 29 березня 1944 року Чернівецька область була повністю очищена від загарбників за допомогою військ […]